Γ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Κυριακή 5 Μαρτίου 2017

5η Αγωνιστική 1ου Γύρου Β' ομίλου Γ' Κατηγορίας Ανδρών

Α.Ο. ΓΑΛΑΤΑ - Α.Ε. ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ (Β)74-81

Την Τέταρτη νίκη και την πρώτη εκτός έδρας για την β ομάδα μας επί της ομάδας του Α.Ο. Γαλατά με 74-81.
Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν ισορροπημένο ως προς το σκορ όπου έληξε 20-20. Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ομάδα του Γαλατά πήρε προβάδισμα 6 πόντων με την ομάδα μας να μην έχει συγκέντρωση στην άμυνας αλλά και να χάνει πολλά αμυντικά ριμπάουντ το ημίχρονο έληξε 44-38. Στο τρίτο δεκάλεπτο η ομάδα μας έδειξε μια μικρή βελτίωση κυρίως στην άμυνα κι έτσι κατάφερε και πέρασε μπροστά στο σκορ με 56-57. Στο τέταρτο δεκάλεπτο με τον ίδιο ρυθμό η ομάδα μας δεν άφησε περιθώρια στην ομάδα του Γαλατά και έτσι κατάφερε να κερδίσει και το παιχνίδι με τελικό σκορ 74-81.

Τα δεκάλεπτα: 20-20, 21-15, 15-22, 18-24.

Το πρόγραμμα των αγώνων και τα αποτελέσματα των αγώνων αναλυτικά θα τα βρείτε Εδώ