Γ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Δευτέρα 20 Φεβρουαρίου 2017

4η Αγωνιστική 1ου Γύρου Β' ομίλου Γ' Κατηγορίας Ανδρών

Α.Ε. ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ (Β) - Α.Ο. ΠΑΡΓΑΣ65-60 (Κ.Δ. 56-56)

Τρίτη νίκη εντός έδρας πολύ δύσκολη για την β ομάδα μας στην παράταση επί της πολύ καλής ομάδας του Α.Ο. Πάργας με 65-60.
Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν ισορροπημένο ως προς το σκορ όπου έληξε 12-12. Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ομάδα της Πάργας πήρε προβάδισμα 9 πόντων με στοχευμένες επιθέσεις βάζοντας τη μπάλα στο ζωγραφιστό και με πολλά επιθετικά ριμπάουντ το ημίχρονο έληξε 20-29. Στο τρίτο δεκάλεπτο η ομάδα μας βελτιώθηκε σε άμυνα και επίθεση και κατάφερε να μειώσει το σκορ στους 4 πόντους και να ξαναμπεί στη διεκδίκηση του παιχνιδιού. Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο αγώνας ήταν συναρπαστικός, με πολλές εναλλαγές στο σκορ, όπου στο τέλος είχαν και οι δύο ομάδες την ευκαιρία να κερδίσουν το παιχνίδι, αλλά τόσο το άστοχο σουτ κάτω από το καλάθι που είχε η ομάδα μας αλλά και αυτό της ομάδας της Πάργας έστειλαν το παιχνίδι στην παράταση. Εκεί η ομάδα μας κατάφερε να πετύχει 9 πόντους έναντι τεσσάρων που πέτυχε η ομάδα της Πάργας με αποτέλεσμα να κερδίσει και το παιχνίδι με τελικό σκορ 65-60.

Τα δεκάλεπτα: 12-12, 8-17, 16-11, 20-16, παρ.: 9-4.

Το πρόγραμμα των αγώνων και τα αποτελέσματα των αγώνων αναλυτικά θα τα βρείτε Εδώ