Γ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Σάββατο 7 Νοεμβρίου 2015

4η Αγωνιστική Β' ομίλου Α' Κατηγορίας Ανδρών

Κ.Ε. ΦΑΙΑΚΑΣ - Α.Ε. ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ63-60

Την ήτα γνώρισε η ομάδα μας μέσα στο κλειστό της Κέρκυρας από τον ΦΑΙΑΚΑ. Η ομάδας στο 1ο ημίχρονο μπήκε δυνατά είχε συνεχώς το προβάδισμα και φάνηκε ότι είχε ξεπεράσει την πίεση σε όλο το γήπεδο που ασκούσε ο αντίπαλος με την υποδειγματική διάσπαση κι έτσι το ημίχρονο έληξε με έναν πόντο διαφορά υπέρ του αντιπάλου μας. Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΦΑΙΑΚΑΣ γύρισε την άμυνά του σε ζώνη μετά από zonepress όπου εκεί η ομάδα μας είχε μια σχετική δυσκολία κι έτσι έχασε το παιχνίδι στο τέλος όπου πίεσε σε όλο το γήπεδο κατάφερε να γυρίσει από -12 που βρέθηκε σε κάποια στιγμή αλλά δυστυχώς τα χρονικά περιθώρια δεν ήταν αρκετά.
Η ομάδα μας δεν ήταν αρκετά εύστοχη στα σουτ τριών πόντων και στις ελεύθερες βολές.
Δυστυχώς τραυματίστηκε στον αγκώνα ο αθλητής μας Μήτος - Κώτσης Αντώνης στο τέταρτο δεκάλεπτο χωρίς όμως να φαίνεται σοβαρός.
Κορυφαίος σκόρερ της ομάδας μας ο Κασκάνης με 22 πόντους (3 τριπ.) και ακολούθησε ο Γείτωνας με 19 (1 τριπ.)
τα δεκάλεπτα: 14-19, 18-12, 18-16, 13-13.
Τα στατιστικά.

Το πρόγραμμα των αγώνων και τα αποτελέσματα των αγώνων αναλυτικά θα τα βρείτε Εδώ

Αύριο Κυριακή 8-11-2015 και ώρα 16:00 θα αγωνιστεί η ομάδα Πάιδων απέναντι στην Σ.Κ. Νικόπολη όπου θα είναι οι πρώτες ομάδες που θα αγωνιστούν στο νέο παρκέ που κατασκευάστηκε στο κλειστό γυμναστήριο Καναλλακίου.