Γ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Σάββατο 31 Οκτωβρίου 2015

3η Αγωνιστική Β' ομίλου Α' Κατηγορίας Ανδρών

Α.Ε. ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ - ΔΥΝΑΜΟ ΚΙΑΦΑΣ51-80

Την 2η ήττα και μάλιστα συνεχόμενη εντός έδρας για την φετινή περίοδο υπέστη η ομάδα μας από την ΔΥΝΑΜΟ ΚΙΑΦΑΣ
Η ομάδα μας ήταν ανταγωνιστική στα πρώτα δύο δεκάλεπτα και μάλιστα με πολύ καλή απόδοση σε άμυνα και επίθεση όπου το ημίχρονο τελείωσε με έναν πόντο υπέρ της ομάδας μας (31-30). Το δεύτερο ημίχρονο όμως δεν ήταν καλό για την ομάδα μας όπου προφανώς έπεξε ρόλο η κούραση με αποτέλεσμα να έχουμε κακή απόδοση τόσο στην άμυνα αλλά τόσο και στην επίθεση και το δεύτερο ημίχρονο να λήγει με το σκορ 20-50. Σημειωτέων ότι η ομάδα αγωνίστηκε με δύο σημαντικές ελλείψεις (Κασκάνης και Πανταζής)
Κορυφαίος σκόρερ της ομάδας μας ο Δάσκαλος με 18 πόντους (2 τριπ.) ακολούθησε ο Παππάς με 15 (1 τριπ.)  ενώ αξιόλογη απόδοση είχε και ο Μήτος - Κώτσης ο οποίος πέτυχε 10 πόντους.
τα δεκάλεπτα: 20-14, 11-16, 10-28, 10-22.
Τα στατιστικά.
Το πρόγραμμα των αγώνων και τα αποτελέσματα των αγώνων αναλυτικά θα τα βρείτε Εδώ