Γ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Δευτέρα 16 Δεκεμβρίου 2013

10η Αγωνιστική Β' ομίλου Α' Κατηγορίας Ανδρών

Α.Σ. ΑΙΑΣ ΑΡΤΑΣ - Α.Ε. ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ: 68-90

Άνετη νίκη πέτυχε το Σάββατο η ομάδα μας απέναντι στον γηπεδούχο Αία Άρτας με 68-90. Όπως συνήθως στις εκτός έδρας αναμετρήσεις η ομάδα μας δεν ξεκίνησε καλά και το δεκάλεπτο τη βρήκε να χάνει με 5 πόντους. Στο δεύτερο δεκάλεπτο όμως ροκάνισε τη διαφορά και έκλεισε το ημίχρονο στο +4. Στο τρίτο δεκάλεπτο η ομάδα μας ήταν καταιγιστική επιθετικά και η διαφορά εκτοξεύτηκε στους 28 πόντους όπου και ουσουστικά η αναμέτρηση έλαβε διαδικαστικό χαρακτήρα. Στο τέταρτο δεκάλεπτο το μόνο που κατάφερε η ομάδα της Άρτας ήταν να ρίξει τη διαφορά στους 22 πόντους.
Πρώτος σκόρερ για την ομάδα μας ήταν ο Δάσκαλος με 23 πόντους και ακολούθησαν Στύλος με 20 και Παππάς με 18 ενώ από τον Αίαντα πρώτος σκόρερ ο Κέφης με 17 πόντους και ακολούθησαν ο Νάστος με 15 και ο Ασπρούδης με 13.
Εντύπωση έκανε η επιμονή του Αίαντα στην άμυνα ζώνης για όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού εξαιρουμένων δύο λεπτών.
τα δεκάλεπτα: 20-15, 13-22, 16-40, 19-13.
Τα στατιστικά:
 Το πρόγραμμα των αγώνων και τα αποτελέσματα των αγώνων αναλυτικά θα τα βρείτε Εδώ
Την Βαθμολογία θα την βρείτε Εδώ

Επίσης για τον αγώνα έγραψε και ο ηλεκτρονικός τύπος της Άρτας και μπορείτε να το διαβάσετε Εδώ