Γ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Δευτέρα 20 Μαρτίου 2017

9η Αγωνιστική 2ου Γύρου Α' ομίλου Α' Κατηγορίας Ανδρών

ΠΑΣ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ  – Α.Ε. ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ 64-49

Με ήττα απέναντι στον ΠΑΣ Ναυπάκτου με 64-49 και τερμάτισε στην τέταρττη θέση χάνοντας στην ισοβαθμία του από την Νάυπακτο και υπερτερώντας του Αιτωλικού. Στα του ματς παρά το αρχικό 11-19 της πρώτης περιόδου οι γηπεδουχοι με επιμέρους σκορ 16-2 στο δευτερο δεκάλεπτο προηγήθηκαν με 27-21 στο ημίχρονο. Στο δεύτερο μέρος η Ναυπακτος κυριάρχησε πλήρως και πήραν την νίκη με 64-49. Απο τον ΠΑΣ ο Πολύχρονος είχε 13 πόντους και ο Σταυρόπουλος 11. Απο το Καναλάκι ο Κασκάνης είχε 28 πόντους και ο Γείτονας 13.

Δεκάλεπτα:Α:11-19 Β:16-2 Γ:18-14 Δ:19-14

ΠΑΣ Ναυπάκτου(Σταθάτος):Χασανάι, Τσιλιγιάννη 5, Γιαννάκης, Αδαμόπουλος 10, Σταθάτος Π. 4, Χαντζής 9, Κακούσης, Πολύχρονος 13(1), Ντζουμάνης 4, Βλαχογιάννης 8, Βαρελάς, Σταυρόπουλος 11

Α.Ε. Καναλακίου (Τζομάκας): Κάρτσακας, Πολύζος 3(1), Γεωργας, Σταύρου 3, Κασκάνης 28(3), Σουμπασάι 2, Γείτονας 13 (2), Μπίρης, Παπαχριστοδούλου

Πηγή: Μιχάλης Σταμουλάκης