Γ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Κυριακή 12 Μαρτίου 2017

6η Αγωνιστική 1ου Γύρου Β' ομίλου Γ' Κατηγορίας Ανδρών

Α.Ε. ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ (Β) - Α.Σ. ΜΟΛΟΣΣΩΝ50-56

Πρώτη ήττα εντός έδρας και δεύτερη συνολικά για την β ομάδα μας από την ομάδα του Α.Σ. Μολοσσών Ιωαννίνων με 50-56.
Στο πρώτο δεκάλεπτο η ομάδα μας ήταν πολύ καλή σε άμυνα και επίθεση και κατάφερε να προηγηθεί με 17-19. Στο δεύτερο δεκάλεπτο δεκάλεπτο η ομάδα των Μολοσσών βελτιώθηκε χωρίς όμως να καταφέρει να μειώσει τη διαφορά κι έτσι το ημίχρονο έληξε 30-21. Στο τρίτο δεκάλεπτο η ομάδα μας δεν μπήκε καλά στο παρκέ καθώς οι αντίπαλοι διαβάσαν τις αδυναμίες της ομάδας μας στην επίθεση, με αποτέλεσμα να καταφέρουν να βρεθούν  μπροστά στο σκορ 36-38. Στο τέταρτο δεκάλεπτο η ομάδα μας ήταν λίγο καλύτερη στην επίθεση αλλά όχι και στην άμυνα κι έτσι παρόλο που στο τέλος θα μπορούσε η ομάδα μας να πάρει τη νίκη αλλά τόσο στα σουτ αλλά και στις βολές ήταν άστοχη με αποτέλεσμα το παιχνίδι να χαθεί με τελικό σκορ 50-56.

Τα δεκάλεπτα: 17-9, 13-12, 6-17, 14-18.

Το πρόγραμμα των αγώνων και τα αποτελέσματα των αγώνων αναλυτικά θα τα βρείτε Εδώ