Γ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Δευτέρα 12 Δεκεμβρίου 2016

8η Αγωνιστική 1ου Γύρου Α' ομίλου Α' Κατηγορίας Ανδρών

Γ.Ε. ΑΓΡΙΝΙΟΥ – Α.Ε. ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ 69-51

Την τρίτη ήττα υπέστη η ομάδα μας αυτή τη φορά από την αήττητη και πρωτοπόρο  ΓΕ Αγρινίου  με το σκορ 100-61.
Η Γ.Ε.Αγρινίου έκανε το 8/8 στον Νότιο όμιλο καθώς επικράτησε εύκολα της ομάδας του Καναλακίου με 100-61. Οι παίκτες της ΓΕΑ μπήκαν φουριόζοι στο γήπεδο και προηγήθηκαν με 10-0 και με εικοσί δυο 32-10 στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου. Το Καναλάκι αντέδρασε και ισορρόπησε την κατάσταση στην δεύτερη περίοδο αλλά η διαφορά αυξήθηκε κατα ένα πόντο στο ημίχρονο 55-32. Στο τρίτο δεκάλεπτο τελείωσαν οριστικα όλα όταν η ΓΕΑ έκανε ενα επιμέρους σερί 33-10 έχοντας πολυφωνία στην επίθεση και έφτασε το σκορ στο 88-42. Συνεχές rotation και τελικό σκορ 100-61.
Δεκάλεπτα:Α:32-10 Β:23-22 Γ:33-10 Δ:12-19
Τα στατιστικά.
Γ.Ε.Αγρινίου(Σταμάτης): Γυφτάκης 15, Τάγκας 7, Καλισώρας 9(3), Σταμουλάκης 13(1), Σταμούλης 10, Δάρλας 4, Σταυρόπουλος, Ρέντζιος Β. 10, Λιόκαυτος 4, Γεωργούλας 19(2),Τασόπουλος 9, Ρέντζιος Ν
Καναλάκι(Τζομάκας): Ιωάννου 11(1), Κιτσάκης 4, Πολύζος 3(1), Τάτσης, Σταύρου, Κασκάνης 10, Γείτονας 4, Μπίρης 4(1), Κάρτσακας, Βασιλειάδης 21(2)