Γ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Σάββατο 3 Δεκεμβρίου 2016

7η Αγωνιστική 1ου Γύρου Α' ομίλου Α' Κατηγορίας Ανδρών

Α.Ε. ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ - Α.Κ. ΠΥΡΡΟΣ ΑΡΤΑΙΩΝ80-53

Την πέμπτη νίκη πέτυχε η ομάδα μας επί της ομάδας του Πύρρου με το σκορ 80-53 και συνεχίζει να διατηρεί το αήττητο στην έδρα μας.
Η ομάδα μας στην αρχή δεν ξεκίνησε καλά ήταν κακή στην άμυνα αλλά και είχε και κακές επιλογές στην επίθεση με αποτέλεσμα να δημιουργηθεί άγχος και έτσι το 1ο δεκάλεπτο τελείωσε με το σκορ με 14-16. Στο δεύτερο δεκάλεπτο η η ίδια εικόνα βελτιώνοντας όμως λίγο την εικόνα και με επιμέρους σκορ 18-13 βρέθηκε μπροστά στο ημίχρονο 32-29. Στο τρίτο δεκάλεπτο όμως η ομάδα μας με επιμέρους σκορ 28-9 δεν άφησε περιθώρια στην ομάδα του Πύρρου βελτιώνοντας πάρα πολύ το παιχνίδι της κι έτσι το σκορ διαμορφώθηκε στο 60-38 με τη διαφορά στους 22 πόντους. Στο τέταρτο δεκάλεπτο η ομάδα μας ήθελε απλώς να διατηρήσει τη νίκη και τη διαφορά, να συμμετάσχουν όλοι οι αθλητές και με το επιμέρους σκορ να διαμορφώνεται στο 20-15 και η διαφορά να ανεβαίνει στους 27 πόντους.
Από την ομάδα μας πρώτοι σκόρερ ήταν ο Βασιλειάδης με 27 (2 τριπ), ο Ιωάννου με 20 (4 τριπ.), και ο Γείτονας με 16 (1 τριπ). Από την αντίπαλη ομάδα πρώτη σκόρερ ήταν ο Αρχιμανδρίτης με 12 και ο Αποστολάκης με 11.
τα δεκάλεπτα: 14-16, 18-13, 28-9, 20-15.

Τα στατιστικά.

Το πρόγραμμα των αγώνων και τα αποτελέσματα των αγώνων αναλυτικά θα τα βρείτε Εδώ