Γ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Κυριακή 29 Ιανουαρίου 2017

1η Αγωνιστική 1ου Γύρου Β' ομίλου Γ' Κατηγορίας Ανδρών

Α.Ε. ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ (Β) - Α.Ο. ΠΗΓΑΣΟΣ ΗΛΙΟΒΟΥΝΙΩΝ81-44

Πρώτη εμφάνιση Β ομάδας στην ιστορία της Α.Ε. Καναλακίου με δικαίωμα συμμετοχής σε αθλητές κάτω των 20 ετών, η οποία συνδυάστηκε και με νίκη επί της πρωτοεμφανιζόμενης ομάδας των Ηλιοβουνίων με το σκορ 81-44.
Στο πρώτο ημίχρονο, με το άγχος του πρωτάρη να φαίνεται στην επίθεση, ήταν κακό για την ομάδα μας με αποτέλεσμα να καταφέρει να σκοράρει μόλις 21 πόντους και με πολύ κακά ποσοστά τόσο στα σουτ αλλά κα στις ελεύθερες βολές και το σκορ έδειχνε 21-21. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μπήκε απελευθερωμένη όπου με όπλο την άμυνα (οι αντίπαλοι δύσκολα περνούσαν το κέντρο) και πολύ καλό ρυθμό ρυθμό στην επίθεση κέρδισε εύκολα το παιχνίδι με 81-44.
Από την ομάδα μας πρώτοι σκόρερ ήταν ο Γκιώξης με 17 (1 τριπ), ο Κολιούσης με 12. Από την αντίπαλη ομάδα πρώτη σκόρερ ήταν ο Παύλου Ν με 19 (1 τριπ) και ο Παύλου Κ. με 12.
τα δεκάλεπτα: 05-07, 16-14, 32-11, 28-15.

Το πρόγραμμα των αγώνων και τα αποτελέσματα των αγώνων αναλυτικά θα τα βρείτε Εδώ