Γ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Κυριακή 18 Δεκεμβρίου 2016

9η Αγωνιστική 1ου Γύρου Α' ομίλου Α' Κατηγορίας Ανδρών

Α.Ε. ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ - Π.Α.Σ. ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ58-49

Την έκτη νίκη πέτυχε η ομάδα μας επί της ομάδας του Π.Α.Σ. Ναυπάκτου με το σκορ 58-49 και τελείωσε τον πρώτο γύρο χωρίς ήττα στην έδρα μας.
Η ομάδα μας στην αρχή ξεκίνησε καλά με καλές επιλογές στην επίθεση με το 1ο δεκάλεπτο να τελειώνει με το σκορ με 19-12. Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν ισορροπημένο με επιμέρους σκορ 13-12 κι έτσι το ημίχρονο τελείωσε με το σκορ 32-24. Στο τρίτο δεκάλεπτο όμως η ομάδα μας με επιμέρους σκορ 19-8 καθάρισε ουσιαστικά το παιχνίδι με σαφώς βελτιωμένη άμυνα κι έτσι το σκορ διαμορφώθηκε στο 51-32 με τη διαφορά να φτάνει στους 19 πόντους. Στο τέταρτο δεκάλεπτο όμως η ομάδα μας δεν ήταν καθόλου καλή στην επίθεση κάνοντας πολλά λάθη με αποτέλεσμα αυτό να κοστίζει σε πόντους του αντιπάλου και έτσι η διαφορά μειώθηκε και με το επιμέρους σκορ να διαμορφώνεται στο 7-17 και η διαφορά να κατεβαίνει στους 9 πόντους.
Από την ομάδα μας πρώτοι σκόρερ ήταν ο Κασκάνης με 15 (2 τριπ), ο Ιωάννου με 14 (2 τριπ.), και ο Βασιλειάδης με 11. Από την αντίπαλη ομάδα πρώτη σκόρερ ήταν ο Χατζής με 10 και ο Στάικος με 9.
τα δεκάλεπτα: 19-12, 13-12, 19-8, 7-17.

Τα στατιστικά.

Το πρόγραμμα των αγώνων και τα αποτελέσματα των αγώνων αναλυτικά θα τα βρείτε Εδώ