Κυριακή 30 Οκτωβρίου 2016

3η Αγωνιστική 1ου Γύρου Α' ομίλου Α' Κατηγορίας Ανδρών

Α.Ε. ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ - ΑΛΦΑ 93 72-60

Την Τρίτη νίκη πέτυχε η ομάδα μας επί της ομάδας ΑΛΦΑ 93 με το σκορ 72-60.
Η ομάδα μας στην αρχή δεν ξεκίνησε καλά αλλά με δύο τρίποντα κατάφερε να είναι μέσα στο παιχνίδι και το 1ο δεκάλεπτο τελείωσε ισόπαλο το σκορ με 13-13. Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ομάδα μας ήταν καλύτερη και τελείωσε το ημίχρονο με προβάδισμα 4 πόντων όπου το σκορ διαμορφώθηκε 31-27. Στο τρίτο δεκάλεπτο όμως η ομάδα μας με επιμέρους σκορ 21-10 δεν άφησε περιθώρια στην ομάδα του Αγρινίου κι έτσι το σκορ διαμορφώθηκε στο 52-37 με τη διαφορά στους 15 πόντους. Στο τέταρτο δεκάλεπτο η ομάδα μας ήθελε απλώς να διατηρήσει τη νίκη με το επιμέρους σκορ να διαμορφώνεται στο 20-23 και η διαφορά να πέφτει στους 12 πόντους. Όπλο της ομάδας τα τρίποντα, όπου αυτή τη φορά πέτυχε δέκα.
Από την ομάδα μας πρώτοι σκόρερ ήταν ο Γείτονας με 17 (4 τριπ), ο Βασιλειάδης με 13 (1 τριπ.), και ο Μπίρης με 12. Από την αντίπαλη ομάδα πρώτη σκόρερ ήταν ο Βατίστας με 16 και ο Κυριαζής με 14 (2 τριπ.).
τα δεκάλεπτα: 13-13, 18-14, 21-10, 20-23.