Γ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Κυριακή 23 Οκτωβρίου 2016

2η Αγωνιστική 1ου Γύρου Α' ομίλου Α' Κατηγορίας Ανδρών

Γ.Σ. ΑΡΤΑΣ «ΑΝΩ ΠΟΛΗ» - Α.Ε. ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ 72-75

Τη δεύτερη νίκη πέτυχε η ομάδα μας στα τελευταία λεπτά επί της ομάδας Γ.Σ. ΑΡΤΑΣ «ΑΝΩ ΠΟΛΗ» με το σκορ 72-75.
Η ομάδα μας ξεκίνησε μουδιασμένα παρόλο του ότι στο 1ο δεκάλεπτο βρισκόταν μπροστά στο σκορ. Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν της Άνω Πόλης η οποία με το 20-11 διαμόρφωσε το σκορ 36-29 με αποτέλεσμα να βάζει δύσκολα στην ομάδα μας, εξαιτίας της αναποτελεσματικής αμυντικής λειτουργίας. Στο τρίτο δεκάλεπτο οι ομάδες έτρεξαν ένα επιμέρους σκορ 16-16 με αποτέλεσμα η εις βάρος μας διαφορά να παραμείνει ίδια με του ημιχρόνου. Στο τέταρτο δεκάλεπτο όμως η ομάδα μας ήταν πιο αποφασιστική και με το επιμέρους σκορ 20-30 κατάφερε τελικά να πάρει τη νίκη.
Από την ομάδα μας πρώτοι σκόρερ ήταν ο Κιτσάκης με 18, ο Κασκάνης με 16 (3 τριπ.), και ο Βασιλειάδης με 14 (1 τριπ.). Από την αντίπαλη ομάδα πρώτη σκόρερ ήταν ο Νούτσος με 24 (2 τριπ.) και ο Κοντός με 12.
τα δεκάλεπτα: 16-18, 20-11, 16-16, 20-30.