Γ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Σάββατο 20 Φεβρουαρίου 2016

6η Αγωνιστική Β γύρου Β' ομίλου Α' Κατηγορίας Ανδρών

Α.Ε. ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ - Α.Ο. ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ63-55

Σε άλλη μία εντός έδρας νίκη έφτασε η ομάδα μας, μετά την επικράτηση απέναντι στον Α.Ο. ΣΠΑΡΤΑΚΟ με 63-55. Η ομάδα μας για άλλο ένα παιχνίδι ήταν άστοχη έξω από την γραμμή των 6,75 μιας και δεν βρέθηκε σε καλή μέρα. Παρόλα αυτά βρήκε λύσεις μέσα από το ζωγραφιστό και σε φοβερή μέρα τον Δάσκαλο σε άμυνα και επίθεση. Επίσης πολύ καλή εμφάνιση έκαναν και οι παίδες της ομάδας όπου ήταν αρκετά ανταγωνιστικοί και πάρα πολύ καλοί στην άμυνα όπως άλλωστε όλη η ομάδα. Εκτός από το πρώτο δεκάλεπτο σε όλο το παιχνίδι η ομάδα μας είχε τα ηνία του αγώνα κι έτσι έφτασε στην νίκη με το ταμπλό να δείχνει 63-55.
Κορυφαίος σκόρερ της ομάδας μας ο Δάσκαλος με 39 πόντους (1 τριπ.) ακολούθησε ο Γείτονας με 10 (1 τριπ.)
τα δεκάλεπτα: 13-23, 16-5, 13-12, 21-15.
Τα στατιστικά.

Το πρόγραμμα των αγώνων και τα αποτελέσματα των αγώνων αναλυτικά θα τα βρείτε Εδώ

Το Βίντεο του τμήματος του Α ημιχρόνου λόγω τεχνικού προβλήματος Θα το βρείτε Εδώ και του Β ημιχρόνου Εδώ και Εδώ