Γ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Δευτέρα 3 Απριλίου 2017

2η Αγωνιστική 2ου Γύρου Β' ομίλου Γ' Κατηγορίας Ανδρών

Α.Ε. ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ (Β) - Α.Γ.Σ.Ι. 58-65

Την δεύτερη ήττα εντός έδρας και τρίτη συνολικά για την β ομάδα μας από την ομάδα του Α.Γ.Σ. Ιωαννίνων με 58-65 η οποία οδηγεί και την κούρσα του πρωταθλήματος.
Ουσιαστικά το πρώτο δεκάλεπτο έκρινε την τύχη του παιχνιδιού καθώς η ομάδα μας δέχτηκε 24 με το δεκάλεπτο να λήγει 11-24. Στο δεύτερο δεκάλεπτο δεκάλεπτο η ομάδα μας μάζεψε τη διαφορά με επιμέρους σκορ 16-11 έτσι το ημίχρονο έληξε 27-35. Στο τρίτο δεκάλεπτο δεν κατάφερε καμία ομάδα να ξεφύγει με αποτέλεσμα η ομάδα του ΑΓΣΙ να παραμένει μπροστά στο σκορ 39-48. Στο τέταρτο δεκάλεπτο η ομάδα μας έκανε την προσπάθεια να γυρίσει το παιχνίδι καθώς ήταν εύστοχη στα σουτ τριών πόντων αλλά αυτό δεν ήταν αρκετό γιατί στις βολές ήταν και πάλι άστοχη με αποτέλεσμα το παιχνίδι να χαθεί με τελικό σκορ 58-65.

Τα δεκάλεπτα: 11-24, 16-11, 12-13, 19-17.

Το πρόγραμμα των αγώνων και τα αποτελέσματα των αγώνων αναλυτικά θα τα βρείτε Εδώ