Γ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Σάββατο 18 Φεβρουαρίου 2017

6η Αγωνιστική 2ου Γύρου Α' ομίλου Α' Κατηγορίας Ανδρών

Α.Ε. ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ - Α.Ο. ΒΟΝΙΤΣΑΣ75-82

Την πρώτη ήττα εντός έδρας υπέστη η ομάδα μας από την Α.Ο. Βόνιτσας με το σκορ 75-82.
Το 1ο δεκάλεπτο ήταν σχεδόν ισορροπημένο με την ομάδα της Βόνιτσας αρχικά να παίρνει γρήγορα ένα μεγάλο σχετικό προβάδισμα, με την ομάδα μας να καταφέρνει να το ανατρέψει όπου τελικά το δεκάλεπτο τελείωσε με το σκορ 18-22.. Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν καταστροφικό όπου με ένα σερί της Βόνιτσας το επιμέρους σκορ έφτασε στο 12-25 κι έτσι το ημίχρονο τελείωσε με το σκορ 30-47, κι έτσι η ήττα ερχόταν όλο και πιο κοντά για την ομάδα μας. Στο τρίτο δεκάλεπτο ήτσν όπως και το πρώτο και ουσιαστικά αντί να μειωθεί η διαφορά αυξήθηκε κατά 3 πόντους με επιμέρους σκορ 16-19 κι έτσι το σκορ διαμορφώθηκε στο 46-66 με τη διαφορά να φτάνει στους 20 πόντους. Στο τέταρτο δεκάλεπτο η ομάδα μας βελτίωσε την άμυνά της και αλλά και την επιθετική παραγωγικότητα  με το σκορ δεκαλέπτου να διαμορφώνεται στο 29-16 καταφέρνοντας μόνο να μειώσει τη διαφορά στους 7 πόντους με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται στο 75-82.
Από την ομάδα μας πρώτοι σκόρερ ήταν ο Κασκάνης με 21 (5 τριπ), ο Γείτονας με 18 (2 τριπ.), και ο Κιτσάκης με 14. Από την αντίπαλη ομάδα πρώτη σκόρερ ήταν ο Κοντογιάννης με 24 και ο Θειακός με 19 (1 τριπ.).
τα δεκάλεπτα: 18-22, 12-25, 16-19, 29-16.

Τα στατιστικά.
Το πρόγραμμα των αγώνων και τα αποτελέσματα των αγώνων αναλυτικά θα τα βρείτε Εδώ