Γ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Σάββατο 31 Οκτωβρίου 2015

3η Αγωνιστική Β' ομίλου Α' Κατηγορίας Ανδρών

Α.Ε. ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ - ΔΥΝΑΜΟ ΚΙΑΦΑΣ51-80

Την 2η ήττα και μάλιστα συνεχόμενη εντός έδρας για την φετινή περίοδο υπέστη η ομάδα μας από την ΔΥΝΑΜΟ ΚΙΑΦΑΣ
Η ομάδα μας ήταν ανταγωνιστική στα πρώτα δύο δεκάλεπτα και μάλιστα με πολύ καλή απόδοση σε άμυνα και επίθεση όπου το ημίχρονο τελείωσε με έναν πόντο υπέρ της ομάδας μας (31-30). Το δεύτερο ημίχρονο όμως δεν ήταν καλό για την ομάδα μας όπου προφανώς έπεξε ρόλο η κούραση με αποτέλεσμα να έχουμε κακή απόδοση τόσο στην άμυνα αλλά τόσο και στην επίθεση και το δεύτερο ημίχρονο να λήγει με το σκορ 20-50. Σημειωτέων ότι η ομάδα αγωνίστηκε με δύο σημαντικές ελλείψεις (Κασκάνης και Πανταζής)
Κορυφαίος σκόρερ της ομάδας μας ο Δάσκαλος με 18 πόντους (2 τριπ.) ακολούθησε ο Παππάς με 15 (1 τριπ.)  ενώ αξιόλογη απόδοση είχε και ο Μήτος - Κώτσης ο οποίος πέτυχε 10 πόντους.
τα δεκάλεπτα: 20-14, 11-16, 10-28, 10-22.
Τα στατιστικά.
Το πρόγραμμα των αγώνων και τα αποτελέσματα των αγώνων αναλυτικά θα τα βρείτε Εδώ

Το Βίντεο του Α ημιχρόνου Θα το βρείτε εδώ και Β ημιχρόνου εδώ

Παρασκευή 30 Οκτωβρίου 2015

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Σας ενημερώνουμε ότι οι προγραμματισμένοι αγώνες της κατηγορίας ΜΙΝΙ 2003 που επρόκειτο να διεξαχθούν α) με την ΣΚ Νικόπολη Πρέβεζας την Κυριακή 1/11/2015 13:00 και β) με την Δόξα Λευκάδας την Κυριακή 8/11/2015 14:00, ματαιώνονται λόγω αδυναμίας προσέλευσης των αθλητών με συνέπεια να μην είναι δυνατή η συμπλήρωση 10αδας που απαιτείται από την προκήρυξη του πρωταθλήματος

Δευτέρα 26 Οκτωβρίου 2015

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Σας ενημερώνουμε ότι αυτήν την εβδομάδα οι προπονήσεις της ομάδας μας (παίδων - ανδρών), θα διεξαχθούν στο κλειστό γυμναστήριο Καναλλακίου τις ημέρες Τρίτη - Πέμπτη - Παρασκευή και ώρα 18:30.
Το εντός έδρας παιχνίδι απέναντι στη Δυναμό Κιάφας θα διεξαχθεί στο κλειστό της Πάργας το Σάββατο 31/10/2015 ώρα 16:00.

Σάββατο 24 Οκτωβρίου 2015

2η Αγωνιστική Β' ομίλου Α' Κατηγορίας Ανδρών

Κ.Α.Ε. ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΣ - Α.Ε. ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ56-70

Την 1η νίκη για την φετινή περίοδο πέτυχε εκτός έδρας η ομάδα μας επί της Κ.Α.Ε. ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΣ
Η ομάδα μας μπήκε στο παρκέ μουδιασμένα και το δεκάλεπτο έληξε με την ομάδα μας να βρίσκεται με έναν πόντο πίσω και έντεκα λάθη. Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ομάδα μας ήταν καλύτερη από το 1ο και κατάφερε να βρίσκεται με 5 πόντος μπροστά στο σκορ στο τέλος του ημιχρόνου. Στο τρίτο δεκάλεπτο η εικόνα της ομάδας μας δεν άλλαξε με τους αντιπάλους να ροκανίζουν τη διαφορά στους 3 πόντους. Στο τέταρτο δεκάλεπτο όμως η ομάδα σοβαρεύτηκε σε άμυνα αλλά και κυρίως την επίθεση όπου πήρε προβάδισμα 11 πόντων και κέρδισε τελικά το παιχνίδι.
Κορυφαίος σκόρερ της ομάδας μας ο Κασκάνης με 24 πόντους (7 τριπ.) και ακολούθησε ο Δάσκαλος με 21 (1 τριπ.)
Το αξιοσημείωτο είναι ότι το ρόστερ της Παραμυθιά αποτελείτο από 9 παίχτες κάτω των 20 ετών.
τα δεκάλεπτα: 12-11, 13-19, 18-16, 13-24.

Κυριακή 18 Οκτωβρίου 2015

1η Αγωνιστική Β' ομίλου Α' Κατηγορίας Ανδρών

Α.Ε. ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ62-68

Την 1η ήττα εντός έδρας στο τελευταίο παιχνίδι στο κλειστό γυμναστήριο Καναλλακίου με πλαστικό δάπεδο υπέστη η ομάδα μας από τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ.
Η ομάδα μας ξεκίνησε καλά το παιχνίδι όπου μέχρι και το τρίτο δεκάλεπτο είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού και φαινόταν ότι η νίκη θα ερχόταν εύκολα, μιας και μέχρι τότε δεν είχε κανένα πρόβλημα τόσο στο zone press  αλλά και στη ζώνη με την οποία αμύνθηκαν οι αντίπαλοι σχεδόν σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού. Στο τέταρτο δεκάλεπτο όμως τόσο η κούραση αλλά και οι απώλειες των Κιτσάκη-Γείτωνα και Παππά με πέντε φάουλ, η διάσπαση της ομάδας μας απέναντι στην άμυνα του ΠΑΣ δεν ήταν αποτελεσματική με αποτέλεσμα να χαθεί το δεκάλεπτο και το παιχνίδι.
Παρά την ήττα μας έγινε ένα πολύ καλό παιχνίδι και από τις δύο ομάδες όπως άλλωστε αναμενόταν από πολλούς.
τα δεκάλεπτα: 14-14, 24-17, 20-13, 04-24.